Jdi na obsah Jdi na menu

Spolupráce se slovenskými kolegy

3. 10. 2008

Spolupráce se slovenskými kolegy

Psychiatrická sekce ČAS zahájila spolupráci se slovenskou sekcí sester pracujících v psychiatrii.

Zástupci psychiatrické sekce ČAS přijali na konci září pozvání na mezinárodní konferenci psychiatrického ošetřovatelství, která se konala pod záštitou Slovenské komory sester v psychiatrické léčebně v Súčanech. Naše organizace byla oslovena slovenskou sekcí sester pracujících v psychiatrii, s cílem o navázání spolupráce a vytvoření prostoru pro předávání zkušeností. Konference se zúčastnilo přes 200 psychiatrických sester ze všech částí Slovenska. Pozvání přijala též prezidentka Slovenské komory sester Mgr. Mária Lévyová.

Předseda psychiatrické sekce ČAS Mgr. Petr představil na konferenci činnost psychiatrické sekce a vytýčil možné oblasti pro vzájemnou spolupráci. V druhé přednášce pak informoval o situaci na akutních psychiatrických odděleních v ČR zejména s ohledem na roli sester při managementu rizik. Problémy v obou zemích jsou velmi podobné, týkají se nedostatku sester, nedostatečného finančního ohodnocení sester, nedostatku prostředků plynoucích do psychiatrické péče aj.

Předsedové obou sekcí Mgr. Petr a PhDr.Mgr. Hrindová se dohodli na další možné spolupráci při společných projektech na podporu kvality psychiatrické ošetřovatelské péče a kolegové ze Slovenska zároveň přislíbili účast na konferenci pořádané psychiatrickou sekcí ČAS na jaře 2009.
Obrazek

Obr.1: Prezidentka slovenské sekce psychiatrických sester PhDr.Mgr. Hrindová s předsedou psychiatrické sekce ČAS Mgr. Petrem.

Obrazek

Obr.2: Předsednictvo 10. výroční konference psychiatrického ošetřovatelství na Slovensku.